Klarsyn

Att acceptera obalanser är verkligen inte min grej....
Att spela med öppna kort, däremot!
Att använda öppna sinnen!
Att acceptera obalanser ser jag mycket av idag även inom yogan. Det skapar endast större egon. Du bygger endast upp en starkare yttre attityd. Därifrån kommer sedan högkänsliga barn hit, högkänsliga män hit till dessa kvinnor. Ja, även högkänsliga och överbelastade kvinnor kommer hit ofta har dom varit i detta mönster länge. Mönstren beteenden har blivit invanda.
Då är det min uppgift att lyssna, absolut inte blunda för att hämta hem individen igen. Hjälpa till att skapa en inre Struktur & Balans.

Kommentera gärna:

Senaste inläggen

Senaste kommentarer

  • Linnea Ström » Circle of light:  ”Hej! Jag såg att detta var fullbokat, men om det går att anmäla sig som reserv s..”

  • Yngve Lundgren » Circle of light:  ”Om plats blir ledig i höst hoppar jag gärna in.”

  • Emelie Moberg » Yinyogadag 7/9:  ”Jag vill vara med :)”

  • Anita Boregren » Föreläsning om Bindväven:  ”Anmälan till den 15 maj om bindväven. ”

  • Anita Boregren » Energiavläsningskurser våren 2024:  ”Hej! Jag vill gärna anmäla mig till kursen som går i mars. Funkar inte det så gå..”

Bloggarkiv

Länkar

Etikettmoln